Jak zatrzymać wypadanie włosów – brahmi i inne skuteczne metody na przerzedzoną fryzurę

Włosy wypadają z różnych przyczyn. Nie zawsze jest to skutek stresu, hormonów lub zażywanych leków i przebytych chorób. Bardzo często włosy wypadają na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji i źle dobranych kosmetyków, które zawierają kontrowersyjne składniki: parabeny, silikony, wysuszające alkohole, pochodne ropy naftowej, substancje typu SLS, SLES. Częste farbowanie, rozjaśnianie, używanie prostownicy, nadmierna ekspozycja włosów na słońce lub silny mróz oraz gorący nawiew suszarki również przyczyniają się do niszczenia i wypadania włosów, wszystkie opisane wyżej zabiegi osłabiają bowiem cebulki włosów, czyli ich najistotniejszą część. To cebulka włosa stanowi bowiem o jego postaci, kondycji i strukturze. Jeśli słabnie – włos przestaje rosnąć, wypada, a „zmęczona” cebulka nie ma siły, by „wyprodukować” nowy, silny włos.

Z tego względu wypadania włosów nie powstrzyma żaden balsam, odżywka lub maska, ani żadna substancja, która nie jest przeznaczona do aplikacji na skórę głowy. Włosy przestają wypadać tylko w przypadku bezpośredniego działania na cebulki i skórę głowy. Poszukując najlepszych produktów hamujących wypadanie włosów, warto zwrócić uwagę na naturalne olejki oraz na indyjskie zioła typu brahmi.

Brahmi to niewielka, niskopienna krzewinka, która jest uprawiana w Iniach i Ameryce Środkowej. W medycynie indyjskiej (ajurwedzie) jest niezmiernie ważna i ceniona od setek lat. Ma nie tylko właściwości lecznicze (usprawnia prace mózgu i wpływa na nastrój), ale również – zmieszana z naturalnymi olejkami tworzy macerat o niezwykłych właściwościach: staje się bowiem silnym środkiem zapobiegającym wypadaniu włosów i wzmacniającym cebulki. Ziele brahmi poprawia ukrwienie w skórze głowy, dzięki czemu nie tylko zwiększa się absorpcja (czyli wchłanianie) naturalnych substancji i cząsteczek zawartych np. w olejkach, ale również skalp staje się czysty, pozbawiony nadmiaru sebum oraz łupieżu. Warto również pamiętać, że brahmi ma bezpośredni wpływ na kondycję cebulek włosowych, które – mocno osadzone w mieszkach – stają się bardziej odporne na wypadanie.

Z tego względu producenci kosmetyków hamujących wypadanie włosów bardzo często i chętnie sięgają po indyjski proszek brahmi i wtłaczają go do swoich produktów. Ale dbałość o włosy i ich cebulki nie kończy się oczywiście na unikalnych właściwościach brahmi. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wzmacniają cebulki i hamują wypadanie włosów. Oto lista najciekawszych i najskuteczniejszych produktów:

Olejek do włosów Nanoil

Najskuteczniej działający olejek hamujący wypadanie włosów, wzmacniający cebulki i zagęszczający fryzurę. Zawiera nie tylko wysokiej klasy naturalne olejki, pozyskane w procesie tłoczenia na zimno i idealnie dostosowane do rodzaju włosów (Nanoil występuje w 3-ch wersjach, każda dla włosów o innej strukturze), ale również składniki wpływające na porost włosów i hamujące ich wypadanie. Dzięki temu Nanoil powstrzymuje utratę włosów, hamuje łysienie a co ważniejsze – pobudza cebulki włosów do pracy. Dzięki temu włosy już w 30 dni odzyskują siłę, moc i blask. Olejek do włosów Nanoil zawiera ponadto szereg substancji kondycjonujących, upiększających i odbudowujących włosy. Ich brak sprawia, że kosmyki stają się wyjątkowo osłabione i podatne na niszczenie. Należą do nich m.in. lanolina, keratyna, płynny jedwab, witaminy A i E oraz filtr UV.

Khadi – olejek powstrzymujący wypadanie włosów

To produkt, który hamuje wypadanie włosów, poprawia Khadi Vitalising Olejekstan skóry głowy i stopniowo wzmacnia cebulki, przez co włosy zaczynają rosnąć zdrowsze i mocniejsze. Zamknięto go w plastikowej butelce z korkiem. Aplikacja bywa nieco uciążliwa, ale warto uzbroić się w cierpliwość i oswoić z nieco egzotycznym zapachem, aby odkryć z satysfakcją, ze włosy stały się zdecydowanie piękniejsze, grubsze i silniejsze, podobnie jak ich cebulki. Dzięki olejowaniu włosów olejkiem Khadi kosmyki zyskują dobrą kondycję i ładny wygląd. W produkcie znajduje się szereg naturalnych olejków do włosów, m.in. sezamowy, rycynowy, kokosowy, indyjskie zioła: brahmi, bhringraj oraz olejek z nasion marchwi. Taki dobór składników z pewnością gwarantuje sukces w olejowaniu włosów i poprawia ich wygląd oraz stan: nabłyszczając, wzmacniając i sprawiając, że stają się miękkie w dotyku.

Davines Energizing Lotion – ampułki przeciw wypadaniu włosów

Działanie ampułek do włosów Davines w znacznej mierze opiera się na unikalnym olejku pozyskanym z liści eukaliptusa (nawilżającego skórę, regulującego wydzielanie sebum na powierzchni, leczącego stany zapalne i przyspieszającego regenerację cebulek włosowych), oraz wyciągiem z mirtu zwyczajnego, który ma bezpośredni wpływ na kondycję skóry głowy: zwalcza bowiem wszelkie infekcje skórne, toksyny oraz bakterie. Dzięki temu w oczyszczonej i zdrowej skórze głowy rosną silne, mocne cebulki, które z kolei przyczyniają się do wzmożonego wzrostu włosów. Warto wspomnieć również, że na szybszy wzrost włosów w produkcie Davines ma również wpływ fitoceutyk z kofeiny, który poprawia krążenie krwi pod skórą, a tym samym pobudza cebulki do wzrostu.

Davines Natural