Mądre zioło. Indyjskie brahmi i jego dobroczynna moc.

Ojczyzną roślinki brahmi są Indie i to tam zostały odkryte jej dobroczynne właściwości opisane i z powodzeniem wykorzystywane w naturalnej medycynie indyjskiej, czyli ayurwerdzie. Obecnie brahmi- ze względu na potężne i poniekąd wielotorowe działanie – uprawiana jest w wielu rejonach świata.

Brahmi ma niespotykaną moc, usprawnia bowiem działanie naszego mózgu i stymuluje jego potencjał poznawczy. Genialnie poprawia koncentrację i pamięć. Zalecana jest przy wszystkich czynnościach wymagających wzmożonej koncentracji, podczas nauki, sesji egzaminacyjnej, przy pracy wymagającej szeroko pojętej kreatywności oraz dla starszych osób, które zaczyna dotykać tzw. demencja starcza. Wzmacnia ona bowiem procesy zapamiętywania gdyż wspomaga powstawanie połączeń nerwowych w mózgu.

Co więcej, brahmi działa również przeciwstresowo zwalczając typowe w tym stanie napięcie i rozkojarzenie. Zalecane jest osobom cierpiącym na depresję, gdyż przywraca harmonię w funkcjonowaniu układu nerwowego.

Jego właściwości antyoksydacyjne skutecznie pomagają zwalczyć wolne rodniki z naszego organizmu, dlatego zatrzymuje wszelkie procesy nowotworowe i pomaga w regeneracji tkanek.

To jednak nie koniec drogocenności, jakimi obdarza nas brahmi. Jest jedną z ulubionych przez kobiety roślin, ma bowiem szerokie zastosowanie w kosmetyce, szczególnie przy pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Brahmi reguluje niekorzystną prace gruczołów skórnych– zwalcza zatem łupież i łuszczycę i zapobiega ich nawrotom jednocześnie regenerując naskórek i pielęgnując całe włosy-od nasady aż po końce. Do tego celu tworzone są specjalne olejki, które wykorzystuje się w kuracji i nakłada na włosy i skórę głowy jednocześnie wykonując masaż, który usprawni mikro-cyrkulację skóry.

Olejek pielęgnuje włosy na zewnątrz i od wewnątrz. Zabezpiecza je zatem przed zabiegami mechanicznymi, jakimi codziennie poddawane są włosy (szczotkowanie, upinanie i naciąganie włosów) oraz jednocześnie wzmacnia ich wnętrze przez odżywienie cebulek, aby efekt zdrowych włosów utrzymał się na dłużej. Włosy stają się pełne blasku, nawilżone i co więcej- zaczynają szybciej rosnąć.

Idealnie jest połączyć dobroczynną moc olejku brahmi z intensywnością i mocą działania innego popularnego w Indiach oleju, czyli alma. W sklepach internetowych i drogeriach łatwo spotkać kosmetyki, które zawierają w składzie zarówno brahma jak i amlę. Za pomocą takiego preparatu wykonujemy tzw. olejowanie włosów– czyli co 4-7 dni nakładamy olejek na suche lub lekko zwilżone włosy (w zależności od stopnia ich porowatości), trzymamy minimum 3 godziny (idealną sytuacją jest pozostawienie preparatu na noc), okrywamy głowę folią lub ręcznikiem, aby wytworzone ciepło potęgowało właściwości mieszanki, a następnie myjemy głowę delikatnym szamponem pozbywając się tłustego duetu. Po kilkukrotnej kuracji (w zależności od kondycji włosów) możemy poszczycić się zdrową skórą głowy, pięknymi, odżywionymi, sprężystymi, dobrze nawilżonymi włosami, które jednocześnie zaczynają szybciej rosnąc. Dziękujemy, Indie!